polski english russian german french
Historia Firmy

Firma MOL w branży osłon okiennych działa od 1991 roku. Siedziba firmy mieści się w Suchym Lesie pod Poznaniem. Hala produkcyjna, magazyn i część biurowa zajmują powierzchnię 2 800 m?. Salony firmowe znajdują się w...

Firma MOL w branży osłon okiennych działa od 1991 roku. Siedziba firmy mieści się w Suchym Lesie pod Poznaniem. Hala produkcyjna, magazyn i część biurowa zajmują powierzchnię 2 800 m?. Salony firmowe znajdują się w Poznaniu, Warszawie, Bydgoszczy, Głogowie i Gdańsku.
Podstawowa działalność firmy MOL to sprzedaż komponentów do żaluzji pionowych, rolet, moskitier i markiz. Komponenty do żaluzji pionowych, rolet, moskitier i markiz trafiają do producentów osłon okiennych na terenie całego kraju.
W salonach firmowych klienci detaliczni i architekci mogą zapoznać się praktycznie ze wszystkimi produktami z branży technik osłonowych: verticale, żaluzje poziome, roletki materiałowe, rolety zewnętrzne (aluminiowe i z tkaniny), moskitiery, markizy, zasłony rzymskie, plisse, maty, okiennice. Polecamy usługi naszych montażystów w zakresie pomiaru i montażu. Wszystkie produkty wykonujemy na zamówienie.
Od 2000 roku firma MOL rozszerza rynki zbytu o kolejne Państwa. Obecnie komponenty do produkcji verticali, rolet, moskitier i markiz eksportowane są do 22 państw Europy.

MOL RUNNERS
RUNNERSI Z MOLA W POZNAŃSKIM PÓŁMARATONIE!
W niedzielę, 17 kwietnia 2016 roku, w Poznaniu odbył się 9. PKO Poznań Półmaraton.
W tym roku 21 kilometrową trasę biegu pokonało aż 11 351 zawodników.
W doborowym...
RUNNERSI Z MOLA W POZNAŃSKIM PÓŁMARATONIE!
W niedzielę, 17 kwietnia 2016 roku, w Poznaniu odbył się 9. PKO Poznań Półmaraton.
W tym roku 21 kilometrową trasę biegu pokonało aż 11 351 zawodników.
W doborowym gronie maratończyków i tym razem nie zabrakło drużyny pod wiele mówiącą nazwą MOL Runners!
Sześcioro dzielnych Runnersów reprezentowało firmę MOL sp. z o.o. z Suchego Lasu.
Runnersi wykazali się wielką tężyzną fizyczną i żelazną kondycją.
Wszyscy też ukończyli bieg wyprzedzając wielu innych maratończyków!
Łącznie uzyskali czas 2 godz. 14 min.
Jedno trzeba powiedzieć: BYŁA Z NIMI MOC! BYŁA PRAWDZIWA ENERGIA!
Z tej okazji, pragniemy gorąco podziękować Wszystkim Sponsorom i Sympatykom naszej firmowej reprezentacji.
Bez Państwa wsparcia ten nasz maratoński sukces nie byłby możliwy!

Akcję wsparły firmy: SERGE FERRARI, SOMFY, DICKSON, MOL
FOTO RELACJA KLIKNIJ
JUBILEUSZ Z... OGÓRKIEM I COCKEREM ? XX LECIE FIRMY MOL

Firma MOL z siedzibą w Suchym Lesie jest czołowym producentem przesłon okiennych w Środkowej Europie. Na rynku istnieje od 20 lat. Z tej też okazji 9 sierpnia 2011 Firma przygotowała jubileuszowe spotkanie dla wszystkich swoich...

Firma MOL z siedzibą w Suchym Lesie jest czołowym producentem przesłon okiennych w Środkowej Europie. Na rynku istnieje od 20 lat. Z tej też okazji 9 sierpnia 2011 Firma przygotowała jubileuszowe spotkanie dla wszystkich swoich Klientów i Dostawców, z którymi współpracowała na przestrzeni dwóch dziesięcioleci.
Zaproszeni mieli okazję zwiedzić przepiękną, historyczną poznańską starówkę. Dopełnieniem tego była przejażdżka krajoznawcza ulicami Poznania na pokładzie stylowego autobusu marki ,,Jelcz?? model 043 (zwanego potocznie ,,ogórkiem??). Z jego to okien, uczestnicy uroczystości, mogli podziwiać poznańskie śródmieście z: Zamkiem Cesarskim, Operą i Collegium Iuridicum Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Punktem kulminacyjnym jubileuszowych uroczystości był koncert światowej sławy piosenkarza Joe Cockera, którego obecność w Poznaniu zbiegła się w czasie z XX rocznicą Firmy MOL.

W ofercie Firmy MOL są takie produkty jak: markizy, rolety, moskitiery oraz verticale. Ponadto, w odpowiedzi na potrzeby rynku, w ostatnich latach w firmie został wyodrębniony dział inwestycji, który z powodzeniem współpracuje z architektami i realizuje znaczące inwestycje na terenie całego kraju.
Spoglądając w przyszłość, podczas uroczystości, życzono Firmie MOL wielu kolejnych dziesięcioleci tak aktywnego i intensywnego rozwoju na rynku polskim i zagranicznym, jak to miało miejsce do tej pory.

Wdrożenie Planu Rozwoju Eksportu dla produktów firmy MOL
Plan Rozwoju Eksportu dla produktów firmy MOL
SZKOLENIA MARKIZOWO-MOSKITIEROWE 2011
Kolejna edycja Szkoleń Markizowo ? Moskitierowych dobiegła końca. Było nam niezmiernie
miło móc Państwa gościć tym bardziej, że wielu z Was uczestniczy w szkoleniach od samego początku. Szczególnie dziękuję za wszystkie pochlebne...
Kolejna edycja Szkoleń Markizowo ? Moskitierowych dobiegła końca. Było nam niezmiernie
miło móc Państwa gościć tym bardziej, że wielu z Was uczestniczy w szkoleniach od samego początku. Szczególnie dziękuję za wszystkie pochlebne opinie wyrażone w ankietach.
Jak co roku chętnych do udziału w szkoleniach było więcej niż się spodziewaliśmy jednak dzięki odpowiedniej determinacji całego zespołu nikomu nie odmówiliśmy.
To dzięki Państwa zaangażowaniu, chęci poszerzania wiedzy oraz wiary w wspólny sukces wiemy, że nasze spotkania mają sens.
Klika słów podsumowania. W szkoleniach brało udział 128 firm z całej Polski oraz kilka firm zagranicznych. W trakcie spotkań mieliście Państwo okazję zapoznać się z aktualną ofertą produktową oraz nowymi technikami montażowymi markiz. Do Waszej dyspozycji byli i są nasi handlowcy, których dzięki szkoleniom mogliście poznać osobiście.

Podczas szkoleń zostały przyznane dyplomy i wyróżnienia.
? Dyplom za osiągnięcie wysokich wyników sprzedaży w sezonie 2010 otrzymały firmy:
Słoneczne Markizy (Poznań), Monolith GP (Poznań), Galantex Plus (Luboń), Gorbirol (Lublin),
Krakżal (Kraków), Piotr Pacyno (Warszawa), Pawert (Warszawa)
? Wyróżnienie za dotychczasową współpracę otrzymały firmy:
Nemo (Poznań), Miru (Szczecin) oraz Kizmar (Czerwonak)

Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania lub potrzebujecie naszej pomocy i wsparcia marketingowego ? jesteśmy do usług. Zachęcam do korzystania z naszych materiałów reklamowych oraz z Teczki Markizowej dodawanej do każdej sprzedanej markizy.
KONKURS: NOWOŚĆ 2010 ROKU
Nasz panel markizowy: światło dźwięk otrzymał czwarte miejsce plebiscycie na najlepszą nowość roku 2010. Konkurs organizowany był przez forum branżowe już po raz trzeci.
To wyróżnienie jest dla nas tym bardziej ważne, że z...
Nasz panel markizowy: światło dźwięk otrzymał czwarte miejsce plebiscycie na najlepszą nowość roku 2010. Konkurs organizowany był przez forum branżowe już po raz trzeci.
To wyróżnienie jest dla nas tym bardziej ważne, że z branży doceniona została tylko nasza firma. Wszystkim Państwu dziękujemy za oddanie na nas głosów i polecamy się na przyszłość.
BUDMA 2011 i HEIMTEXTIL 2011
Tradycyjnie miesiąc styczeń był dla nas bardzo pracowity. Było tak z uwagi na dwa ważne branżowe wydarzenia targowe: Budma (w dniach od 11.01 ? 14 .01.2011) w Poznaniu i Heimtextill ( w dniach 12.01 ? 15.01.2011) we Frankfurcie nad Menem....
Tradycyjnie miesiąc styczeń był dla nas bardzo pracowity. Było tak z uwagi na dwa ważne branżowe wydarzenia targowe: Budma (w dniach od 11.01 ? 14 .01.2011) w Poznaniu i Heimtextill ( w dniach 12.01 ? 15.01.2011) we Frankfurcie nad Menem. Dzięki dobrej organizacji i zaangażowaniu wszystkich pracowników z powodzeniem zaprezentowaliśmy się na obydwóch imprezach. Na naszych stoiskach można było obejrzeć standardowe produkty oraz nowości , które z dniem 1 stycznia zostały wprowadzone do naszej oferty. Dużą popularnością wśród zwiedzających cieszyła się markiza Allegro z dwustopniowym kątem nachylenia. To jedyna tego typu markiza w Polsce, której producentem jest firma MOL. Zainteresowanie wzbudziła również przekładnia korbowa zastosowana do markizy koszowej, a z działu moskitier drzwi panelowe przesuwne z możliwością wykonania ozdobnego nadruku na siatce. Korzystając z okazji pragniemy gorąco podziękować Państwu za odwiedzenie naszych stoisk i za dotychczasową współpracę. Cenimy sobie wszystkie uwagi i rady bo dzięki nim możemy na bieżąco rozwijać naszą ofertę i podnosić jakość usług.
KALENDARZ FIRMOWY 2011
Rozpoczęliśmy dystrybucję naszego autorskiego kalendarza firmowego. To już trzecia edycja. Tym razem tematem przewodnim są Liderzy Technik Osłonowych na Dzikim Zachodzie. Niewątpliwą ozdobą kalendarza są zdjęcia i notatki z wypraw po parkach...
Rozpoczęliśmy dystrybucję naszego autorskiego kalendarza firmowego. To już trzecia edycja. Tym razem tematem przewodnim są Liderzy Technik Osłonowych na Dzikim Zachodzie. Niewątpliwą ozdobą kalendarza są zdjęcia i notatki z wypraw po parkach krajobrazowych Ameryki Północnej. Nasz kalendarz został dostrzeżony w konkursie na najlepszy kalendarz firmowy organizowanym przez Forum Branżowe i otrzymał specjalne wyróżnienie za estetykę i wysoką jakość zdjęć. Wszyscy Państwo, którzy jeszcze nie otrzymali naszego kalendarza, a chcieli by nabyć prosimy o kontakt mailowy.
WIGILIA 2010
Tradycyjnie na parę dni przed świętami zebraliśmy się przy jednym stole by podzielić się opłatkiem. Była to doskonała okazja do podsumowania mijającego roku i nagrodzenia pracowników wykazujących szczególne zaangażowanie i entuzjazm w...
Tradycyjnie na parę dni przed świętami zebraliśmy się przy jednym stole by podzielić się opłatkiem. Była to doskonała okazja do podsumowania mijającego roku i nagrodzenia pracowników wykazujących szczególne zaangażowanie i entuzjazm w tworzeniu i rozwoju firmy.
Atrakcją w tym roku był quis przeprowadzony przez z dział marketingu z zakresu wiedzy o firmie. Zwyciężyła Dorota Sarnowska z działu detalu. GRATULUJEMY!
I MIEJSCE W KATEGORII LIDER RTS
Firma MOL otrzymała tytuł Somfy Ekspert ? zdobyliśmy pierwsze miejsce w kategorii lider RTS w IX edycji programu Somfy Ekspert. Sukces ten potwierdza wysoką jakość naszych produktów i wiarygodność, jaką obdarzają nas klienci. Nagroda...
Firma MOL otrzymała tytuł Somfy Ekspert ? zdobyliśmy pierwsze miejsce w kategorii lider RTS w IX edycji programu Somfy Ekspert. Sukces ten potwierdza wysoką jakość naszych produktów i wiarygodność, jaką obdarzają nas klienci. Nagroda pokazuje również, że gwarantujemy właściwy dobór produktów i ich prawidłowy montaż. W tym roku okazaliśmy się mistrzami- mogą nam Państwo całkowicie zaufać.
DIAMENTY FORBESA 2010
Firma Dun & Bradstreet we współpracy z redakcją miesięcznika Forbes wyróżniła firmę MOL Sp. z o.o. w prestiżowym rankingu ?Diamenty Forbesa 2010?. Przyznany certyfikat potwierdza, że należymy do elitarnego grona przedsiębiorstw, które w...
Firma Dun & Bradstreet we współpracy z redakcją miesięcznika Forbes wyróżniła firmę MOL Sp. z o.o. w prestiżowym rankingu ?Diamenty Forbesa 2010?. Przyznany certyfikat potwierdza, że należymy do elitarnego grona przedsiębiorstw, które w latach 2006-2008 najbardziej dynamicznie zwiększały swoją wartość.

Lista Diamentów Forbesa została opracowana na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm. Uwzględnia ona zarówno wyniki finansowe, jak i wartość majątku poszczególnych firm. Umożliwia także zmierzenie potencjału przedsiębiorstw, przy uwzględnieniu wielkości realizowanych inwestycji oraz zdolności do powiększania sprzedaży i zysków.
Innowacje procesowe i organizacyjne drogą do wzrostu konkurencyjności firmy MOL na rynku krajowym i zagranicznym
R+T 2009
Firma MOL po raz drugi wzięła udział jako wystawca w targach R+T w Stuttgarcie.
Kolejna edycja, odbywających się od 1965 roku w cyklu trzyletnim Międzynarodowych Targów Rolet, Bram i Osłon przeciwsłonecznych R+T miała miejsce w dniach...
Firma MOL po raz drugi wzięła udział jako wystawca w targach R+T w Stuttgarcie.
Kolejna edycja, odbywających się od 1965 roku w cyklu trzyletnim Międzynarodowych Targów Rolet, Bram i Osłon przeciwsłonecznych R+T miała miejsce w dniach 10-14.02.2009 . Po raz pierwszy największe targi branżowe odbyły się na nowych, najnowocześniejszych w Europie terenach targowych.
Nasza firma na swoim stoisku zaprezentowała kilka nowości m.in.:
- dwa nowe rodzaje markiz Ophera oraz Maxi Compact (m.in. w kasecie)
- rolety wielkogabarytowe
- drzwi moskitierowe z nowym profilem
Odnotowaliśmy ogromne zainteresowanie naszymi produktami przedstawicieli z różnych krajów a nawet kontynentów, szczególnie nas ucieszyły wzmożone wizyty naszych sąsiadów z Niemiec.
Targi były również możliwością na zapoznanie się z nowymi trendami w branży na nadchodzący sezon.
FENSTERBAU 2008


W okresie 02-05.04.08 firma MOL po raz pierwszy wystawiała się na targach Fensterbau w Norymberdze. Debiut zaliczamy do bardzo udanych ze względu na:
- dużą liczbę odwiedzających
- zainteresowanie...


W okresie 02-05.04.08 firma MOL po raz pierwszy wystawiała się na targach Fensterbau w Norymberdze. Debiut zaliczamy do bardzo udanych ze względu na:
- dużą liczbę odwiedzających
- zainteresowanie produktami firmy (zwłaszcza moskitierami).
Targi te, niegdyś typowo okniarskie, w tej chwili coraz bardziej rozszerzają się o branżę przesłon okiennych. Jedno jest pewne na tych targach warto się pokazać.MOL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Ul. Szkółkarska 17, 62-002 Suchy Las

Podjęła działania w celu uzyskania dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na realizację projektu:

?Udział w targach Fensterbau Frontale jako wystawca, Niemcy/Norymberga, 02.04.2008 ? 05.04.2008?

w ramach:
Sektorowego Programu Operacyjnego -
Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw, lata 2004-2006

Poddziałanie 2.2.2: Wsparcie w zakresie internacjonalizacji przedsiębiorstw

BUDMA 2008

W dniach 22-25.01.2008 firma MOL po raz kolejny uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Budownictwa BUDMA. Jako lider w branży technik osłonowych zaprezentowaliśmy się wyjątkowo okazale. Na naszym stoisku prezentowaliśmy...

W dniach 22-25.01.2008 firma MOL po raz kolejny uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Budownictwa BUDMA. Jako lider w branży technik osłonowych zaprezentowaliśmy się wyjątkowo okazale. Na naszym stoisku prezentowaliśmy szeroki wachlarz materiałów i towarów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się nasze nowości na rok 2008 tj.:
? 4 nowe modele markiz - markiza w półkasecie
? kaseta do markizy balkonowej
? nowy czujnik wiatrowy
? profil złoty dąb do ramek
? niski profil moskitierowy (półlicowany)
? ramka w setach
? profil złoty dąb do drzwi
? produkcja rolet wielkogabarytowych
? tkanina verticalowa Pekin Bis
? nowe tkaniny roletowe
? kaseta do rolet wewnętrznych
? łańcuszek zespolony
? nadruk na obciążniku
? karnisz ozdobny

? a moskitiera plisowana Zig-Zag okazała się być hitem wśród odwiedzających.
BUDMA była również doskonałym momentem do spotkania z firmami współpracującymi w celu omówienia warunków współpracy na najbliższy sezon.

Heimtextil 2008


W dniach 09-12.01.08 wystawialiśmy się na targach międzynarodowych Heimtextil. Z zadowoleniem odnotowaliśmy, że zarówno firma, jak i nasze produkty są coraz bardziej rozpoznawalne. W tej edycji odwiedziło nas ponad...


W dniach 09-12.01.08 wystawialiśmy się na targach międzynarodowych Heimtextil. Z zadowoleniem odnotowaliśmy, że zarówno firma, jak i nasze produkty są coraz bardziej rozpoznawalne. W tej edycji odwiedziło nas ponad stu klientów, którzy często wskazywali, że obserwują prężny rozwój firmy MOL. Już w tej chwili wiemy, że wiele z tych kontaktów zaowocuje współpraca w najbliższym czasie.MOL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Ul. Szkółkarska 17, 62-002 Suchy Las

Podjęła działania w celu uzyskania dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na realizację projektu:

?Udział w targach Heimtextil jako wystawca, Niemcy/Frankfurt, 09.01.2008 ? 12.01.2008?

w ramach:
Sektorowego Programu Operacyjnego -
Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw, lata 2004-2006

Poddziałanie 2.2.2: Wsparcie w zakresie internacjonalizacji przedsiębiorstw

SIERAKÓW 13 ? 14 X 2007

W dniach 13-14 X 2007r odbyło się kolejne spotkanie integracyjne pracowników oraz firm współpracujących.
Po raz trzeci gościł nas OW Wrzos w Sierakowie w przepięknej Puszczy Nadnoteckiej. Mimo arktycznej aury wszyscy...

W dniach 13-14 X 2007r odbyło się kolejne spotkanie integracyjne pracowników oraz firm współpracujących.
Po raz trzeci gościł nas OW Wrzos w Sierakowie w przepięknej Puszczy Nadnoteckiej. Mimo arktycznej aury wszyscy ochoczo ruszyli w las w poszukiwaniu tego prawdziwego grzyba?. Najlepszymi grzybiarzami okazali się pp. Drewicz z Warszawy. W swojej kolekcji obok popularnych podgrzybków mieli również borowiki oraz rydze!!!!!!!!
Dla prawdziwych morsów czekała kąpiel ale tym razem w wyjątkowo ciepłych wodach basenu TKKF.
A później już tylko biesiada przy dobrym polskim jadle i napitkach oraz szaleństwa
przy skocznej muzyce. Jedynie nasza reprezentacyjna 11-tka zakłóciła porządek programu wciskając się (mecz Polska ? Kazachstan 3:1) między kolację i tańce.
Po krótkiej ale intensywnej nocy (ale o tym sza?) niedziela powitała nas błękitem nieba. Po smakowitym śniadanku rozgorzała walka na dwóch frontach.
Na dole próbowano pozbawić życia kręgle ciskając w nie różnokolorowymi kulami a na górze rozgorzała bitwa kto celniej z wiatrówki na szczęście do tarcz...
Rannych nie zanotowano, oprócz Mirka, który potknął się o grzyba. Kręglarską bitwę wygrał nasz wieloletni champion Włodek a najlepszym snajperem okazał się Antoni zwany Piotrem.

----GRATULACJE!!!!!!!

Wzrost konkurencyjności fabryki dekoracji okiennych MOL poprzez modernizację technoogiczną


Uprzejmie informujemy naszych klientów, że

MOL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Ul. Szkółkarska 17, 62-002 Suchy Las

zakończyła realizację projektu "Wzrost...


Uprzejmie informujemy naszych klientów, że

MOL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Ul. Szkółkarska 17, 62-002 Suchy Las

zakończyła realizację projektu "Wzrost konkurencyjności fabryki dekoracji okiennych MOL poprzez modernizację technoogiczną"

w ramach działania:
2.3 Sektorowego Programu Operacyjnego -
Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw, lata 2004-2006


W wyniku realizacji projektu pozyskano, między innymi, linie technologiczne do produkcji ramek moskitierowych, markiz i rolet zewnętrznych oraz zmodernizowano linię technologiczną do produkcji żaluzji pionowych.

BUDMA 2007

W dniach 23-26.01.2007 firma MOL po raz kolejny uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Budownictwa BUDMA. Nasze stoisko budziło powszechne zainteresowanie zarówno firm polskich jak i zagranicznych. Szczególną uwagę Klienci...

W dniach 23-26.01.2007 firma MOL po raz kolejny uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Budownictwa BUDMA. Nasze stoisko budziło powszechne zainteresowanie zarówno firm polskich jak i zagranicznych. Szczególną uwagę Klienci zwracali na rolety zewnętrzne oraz markizy.
BUDMA była również doskonałym momentem do spotkania z firmami współpracującymi w celu omówienia warunków współpracy na najbliższy sezon.

Heimtextil 2007


Już po raz trzeci jesteśmy wystawcami Heimtextil we Frankfurcie. W tym roku zainteresowanie odwiedzających znacznie wzrosło. Cieszy nas, że caraz więcej ludzi przychodzi, aby dokonywać zakupów, a nie tylko...


Już po raz trzeci jesteśmy wystawcami Heimtextil we Frankfurcie. W tym roku zainteresowanie odwiedzających znacznie wzrosło. Cieszy nas, że caraz więcej ludzi przychodzi, aby dokonywać zakupów, a nie tylko pooglądać. Szczególnym zainteresowaniem klientów cieszyły się nasze tkaniny verticalowe i roletkowe, markizy i komponenty systemów moskitierowych.

Targi były dla nas bardzo udane, a frekwencja odwiedzających nasze stoisko była tak wysoka, że nawet nie mogliśmy obejrzeć stoisk wystawców z innych hal :-)
MOL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Ul. Szkółkarska 17, 62-002 Suchy Las

uzyskała dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na realizację projektu:

?Udział w targach Heimtextil jako wystawca, Niemcy/Frankfurt, 10.01.2006 ? 13.01.2006?

w ramach:
Sektorowego Programu Operacyjnego -
Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw, lata 2004-2006

Poddziałanie 2.2.2: Wsparcie w zakresie internacjonalizacji przedsiębiorstw

Equip' Baie 2006


W dniach 14-17 listopada br. nasza firma jako jedyny polski reprezentant wystawiała się na targach Equip' Baie w Paryżu. Zdecydowaną większość zwiedzających stanowili Francuzi, ale pojawili się również klienci z...


W dniach 14-17 listopada br. nasza firma jako jedyny polski reprezentant wystawiała się na targach Equip' Baie w Paryżu. Zdecydowaną większość zwiedzających stanowili Francuzi, ale pojawili się również klienci z Tunezji, Togo czy Nowej Kaledonii. Sposród oferty firmy MOL największe zainteresowanie wzbudziły lamele pcv, części moskitierowe i roletkowe.
MOL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Ul. Szkółkarska 17, 62-002 Suchy Las

podjęła działania mające na celu uzyskanie dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na realizację projektu:

?Udział w targach Equip?baie jako wystawca, Francja/Paryż, 14.11.2006 ? 17.11.2006?

w ramach:
Sektorowego Programu Operacyjnego -
Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw, lata 2004-2006

Poddziałanie 2.2.2: Wsparcie w zakresie internacjonalizacji przedsiębiorstw

Weekend roletowy


W dniach 14-15 października oraz 20-22 października w siedzibie firmy MOL w Suchym Lesie, odbyły się ?Weekendy roletowe?. Na Klientów zainteresowanych zakupem rolet zewnętrznych czekali doskonali doradcy przeszkoleni w...


W dniach 14-15 października oraz 20-22 października w siedzibie firmy MOL w Suchym Lesie, odbyły się ?Weekendy roletowe?. Na Klientów zainteresowanych zakupem rolet zewnętrznych czekali doskonali doradcy przeszkoleni w tej dziedzinie.

Każda osoba która złożyła zamówienie podczas tych dwóch weekendów mogła skorzystać z promocji:
- sterowanie elektryczne rabat 30%
- okrągłe skrzynki do rolet zewnętrznych gratis
- rolety w 10 kolorach bez dopłaty
- "click stop" czyli dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem gratis
- profile o podwyższonej wytrzymałości bez doplaty

Dodatkowo, klienci mieli możliwość obejrzenia prawie każdego rodzaju rolet zewnętrznych na naszej wystawce, która jest imitacją domu. Dzięki temu każdy mógł przyjrzeć się sposobowi działania rolet oraz ich wyglądowi zarówno z wewnątrz pomieszczenia jaki i z zewnątrz.

Promowaliśmy się w radio, gazetach, roznosiliśmy ulotki, wisiała duża informacja przed firmą, a nową rzecz jaką zrobiliśmy to reklama wielkogabarytowa w dwóch miejscach - 300 m2 (w centrum Poznania - Zamek i przy jednej z głównych ulic), co uznane zostało za największą reklamę w branży przesłon okiennych jaka do tej pory się pojawiła.

Rodzice mogli spokojnie usiąść i porozmawiać ze sprzedawcami, a dzieci w tym czasie zajęły się zabawą w specjalnie przygotowanym w tym celu miejscu. Niektórzy klienci odwiedzali nas z projektami domów i spędzali u nas długie godziny z doradcą, po to aby dokonać odpowiedniego wyboru rolet i zaplanować to podczas budowy domów.

Oby dwa weekendy uważamy za bardzo udane. Klienci byli zadowoleni zarówno z promocji, sposobu obsługi klienta, terminów realizacji jak i z samych rolet.

Andrzejki 2006
26-go listopada w Gościńcu Sucholeskim odbyły się firmowe Andrzejki. Przednia zabawa w rytmach lat 60, 70, 80, oraz konkurs karaoke objawiły nowe talenty w naszej firmie (zarówno taneczne jak i wokalne).
26-go listopada w Gościńcu Sucholeskim odbyły się firmowe Andrzejki. Przednia zabawa w rytmach lat 60, 70, 80, oraz konkurs karaoke objawiły nowe talenty w naszej firmie (zarówno taneczne jak i wokalne).
Gazele Biznesu 2006

Klub Gazel Biznesu to elitarne grono firm odznaczających się najbardziej dynamicznym rozwojem, corocznymi przyrostami sprzedaży oraz wysokimi zyskami. Z dumą możemy poinformować Państwa, że w roku 2006 nasza firma po raz...

Klub Gazel Biznesu to elitarne grono firm odznaczających się najbardziej dynamicznym rozwojem, corocznymi przyrostami sprzedaży oraz wysokimi zyskami. Z dumą możemy poinformować Państwa, że w roku 2006 nasza firma po raz trzeci zdobyła nagrodę ?Gazele Biznesu?.

Przyznany firmie MOL Sp. z o.o. certyfikat potwierdza wysokie miejsce w rankingu oraz przynależność firmy do elitarnego Klubu Gazel Biznesu - grona najbardziej dynamicznie rozwijających się firm.

KONKURS LODŁAMACZE 2006
Firma MOL Sp. z o.o. będąc zakładem pracy chronionej wzięła udział w konkursie ?Lodołamacze 2006? zorganizowanym przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Celem konkursu jest m.in. promocja pracodawców, którzy...
Firma MOL Sp. z o.o. będąc zakładem pracy chronionej wzięła udział w konkursie ?Lodołamacze 2006? zorganizowanym przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Celem konkursu jest m.in. promocja pracodawców, którzy wyróżniają się profesjonalną polityką personalną w sposób szczególny otwartą na problemy osób niepełnosprawnych.
Firma Mol bardzo aktywnie angażuje się w kreowanie i popularyzowanie integracji zawodowej osób pełno- i niepełno-sprawnych, czym zyskała uznanie w wyżej wspominanym środowisku.
Targi R+T 2006

Targi R+T w Stuttgarcie to największe targi technik osłonowych na świecie. Odbywają się one co trzy lata na ogromnej powierzchni 14-stu hal. W tym roku nasza firma po raz pierwszy uczestniczyła w nich jako wystawca wraz z...

Targi R+T w Stuttgarcie to największe targi technik osłonowych na świecie. Odbywają się one co trzy lata na ogromnej powierzchni 14-stu hal. W tym roku nasza firma po raz pierwszy uczestniczyła w nich jako wystawca wraz z tysiącami firm z całego świata. Dzięki takiemu wydarzeniu mamy możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami i technikami w dziedzinie verticali, rolet, żaluzji, moskitier oraz markiz i część z nich wdrożyć do naszej produkcji. Nasze produkty i stoisko również cieszyło się dużym zainteresowaniem. Odwiedziły nas firmy z całego świata, nawet te, które przodują w tej branży na świecie.

Forum Branżowe 2006
Miesięcznik branży okienno-drzwiowej ?Forum Branżowe? pod patronatem związku Polskie Drzwi i Okna wyróżnił firmę MOL sp. z o. o. za ponadprzeciętną Dynamikę Sprzedaży w Roku 2006. Dyplom przyznaje się na podstawie rankingów sprzedaży,...
Miesięcznik branży okienno-drzwiowej ?Forum Branżowe? pod patronatem związku Polskie Drzwi i Okna wyróżnił firmę MOL sp. z o. o. za ponadprzeciętną Dynamikę Sprzedaży w Roku 2006. Dyplom przyznaje się na podstawie rankingów sprzedaży, producentów i dostawców branży stolarki budowlanej. Certyfikat potwierdza, że nasza firma prężnie się rozwija i staje się coraz lepiej rozpoznawalną w na rynku.
BUDMA 2006

Jak co roku nasza firma uczestniczyła w styczniu w targach budowlanych BUDMA 2006 odbywających się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podczas takiego wydarzenia mamy możliwość spotkania się z naszymi klientami...

Jak co roku nasza firma uczestniczyła w styczniu w targach budowlanych BUDMA 2006 odbywających się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podczas takiego wydarzenia mamy możliwość spotkania się z naszymi klientami i zaprezentowania nowości ale przede wszystkim pozyskania nowych odbiorców komponentów do produkcji verticali, rolet, moskitier i markiz. Włożyliśmy dużo pracy i wysiłku, aby każdy zainteresowany uzyskał jak najwięcej informacji i profesjonalnych odpowiedzi. Klienci odwdzięczyli się ogromnym zainteresowaniem.

Materiały reklamowe

Firma MOL współpracuje z biurami architektonicznymi na terenie całego kraju. Nie zawsze możliwy jest kontakt osobisty, dlatego ważnym narzędziem naszej pracy stały się materiały reklamowe prezentujące pełną ofertę...

Firma MOL współpracuje z biurami architektonicznymi na terenie całego kraju. Nie zawsze możliwy jest kontakt osobisty, dlatego ważnym narzędziem naszej pracy stały się materiały reklamowe prezentujące pełną ofertę verticali, rolet, moskitier i markiz. Oferta prezentowana jest za pomocą katalogów, ulotek, próbników, zdjęć, co usprawnia kontakt. Posiadamy katalogi reprezentujące tkaniny używane przy produkcji markiz, verticali, czy rolet.
Dla stałych odbiorców komponentów oferujemy próbniki. Dla stałych odbiorców produktów gotowych oferujemy wystawki.

Szkolenia w MOL

Przez cały rok w firmie MOL organizowane są szkolenia z zakresu wyceny, pomiaru i montażu żaluzji, rolet, moskitier i markiz.
Przygotowujemy szkolenia indywidualne dla poszczególnych firm, które rozpoczynają...

Przez cały rok w firmie MOL organizowane są szkolenia z zakresu wyceny, pomiaru i montażu żaluzji, rolet, moskitier i markiz.
Przygotowujemy szkolenia indywidualne dla poszczególnych firm, które rozpoczynają współpracę z MOL lub wprowadzają nowy produkt firmy MOL.
Szkolenia "otwarte" organizowane są dla wszystkich firm współpracujących z MOL w zakresie markiz w każdą sobotę miesiąca marca.
W celu lepszego zapoznania się z naszymi produktami (markizy, moskitiery, żaluzje, rolety, plisse), możliwościami ich zastosowania oraz technicznymi szczegółami, zaplanowaliśmy specjalne seminarium dla architektów. Seminarium odbyło się w kwietniu 2006 roku, kolejne seminarium planujemy w pażdzierniku. Wszystkie osoby zainteresowane naszym projektem prosimy o kontakt z Dyrektor Marketingu p. Joanną Schmidt.

Wyjazd integracyjny

Wyjazd integracyjny odbył się w dniach 8 - 9 października 2005 roku. Pojechaliśmy całą firmą do Sierakowa, który znajduje się około 70 km od Poznania i leży w Sercu Puszczy Noteckiej. Zakwaterowanie było w Ośrodku...

Wyjazd integracyjny odbył się w dniach 8 - 9 października 2005 roku. Pojechaliśmy całą firmą do Sierakowa, który znajduje się około 70 km od Poznania i leży w Sercu Puszczy Noteckiej. Zakwaterowanie było w Ośrodku Wypoczynkowym "WRZOS", który należy do kompleksu zwanego Centrum Rekreacji w Sierakowie Wielkopolskim. Pierwszego dnia wybraliśmy się całą grupą na grzybobranie, a po obiedzie na basen. Wieczorem po bankiecie bawiliśmy się na dyskotece do 2-giej nad ranem.
Drugiego dnia zorganizowaliśmy turniej kręglarski. Po pełnych emocji zawodach wygrał nasz kolega Jacek Kupczyk, który jest kierownikiem Działu Markiz.
Około 12-stej czekały już na nas bryczki, którymi przemieściliśmy się, jadąc przez Puszczę Notecką nad samą Wartą, do miejscowości Bucharzewo, gdzie w Chacie Zbójców czekała już na nas Biesiada Zbójecka. Częstowano nas wieloma staropolskimi przysmakami, a głównym daniem była pieczona szynka w chlebie. W trakcie biesiady każdy z nas mógł wziąć udział w strzelaniu z prawdziwego łuku i przejechać się konno. Do Sierakowa wróciliśmy bryczkami i niestety musieliśmy wracać do Poznania.