polski english russian german french
JAK ZABEZPIECZYĆ MARKIZĘ NA ZIMĘ?

Pomimo, że konstrukcja markizy wykonana jest w większości z aluminium i stali ocynkowanej odpornej na korozję nie powinniśmy zapominać o jej konserwacji. Podczas użytkowania na ramionach i wspornikach zbiera się kurz, który...

Pomimo, że konstrukcja markizy wykonana jest w większości z aluminium i stali ocynkowanej odpornej na korozję nie powinniśmy zapominać o jej konserwacji. Podczas użytkowania na ramionach i wspornikach zbiera się kurz, który na przemian pod wpływem deszczu i słońca tworzy skorupę. Dlatego pod koniec sezonu jak i na jego rozpoczęcie należy:
? wszystkie elementy konstrukcyjne przetrzeć na mokro (np. wilgotną ścierką).
? elementy ruchome popsikać silikonem w spray?u. W przypadku skrzypienia pochodzącego z wnętrza ramion, należy silikon psiknąć do środka jak ramie jest złamane.

Przed zwinięciem markizy należy zwrócić szczególną wagę czy poszycie jest suche. Pomimo, że samo poszycie nie stanowi podłoża do rozwoju mikroorganizmów to jednak pod wpływem osiadłego na nim pyłu i innych zanieczyszczeń mogę rozwijać się grzyby lub mech, dlatego zaraz po deszczu, przed jej schowaniem należy:
? rozłożyć markizę i poczekać aż do całkowitego wyschnięcia tkaniny.
? usunąć z powierzchni markizy liście i owady, ponieważ w przeciwnym razie po jej zwinięciu na poszyciu mogą powstać trudne do usunięcia plamy.

Jeśli zauważymy na powierzchni tkaniny lekkie zabrudzenia możemy starać się je usunąć używając ścierki lub gąbki nasączonej wodą o temp. max. 30 st. C. z dodatkiem dostępnych
w handlu środków myjących (najlepiej płynów do prania delikatnych tkanin). Na zakończenie poszycie należy spłukać świeżą czystą wodą i wysuszyć.

Przestrzegając powyższych zaleceń możemy utrzymać markizę w dobrym stanie nawet 20 lat.

Czy wiesz co chcesz kupić?

Aby ułatwić komunikację z potencjalnym dostawcą upewnij się czy wiesz, co chcesz kupić i jak ten produkt nazywa się. W znalezieniu właściwej nazwy produktu ułatwi Tobie przestudiowanie naszej strony głównej i dalszych...

Aby ułatwić komunikację z potencjalnym dostawcą upewnij się czy wiesz, co chcesz kupić i jak ten produkt nazywa się. W znalezieniu właściwej nazwy produktu ułatwi Tobie przestudiowanie naszej strony głównej i dalszych podstron produktowych. W największym uproszczeniu można przyjąć, że rolety to te produkty, które "rolują się", czyli zwijają, a żaluzje to takie produkty, które się obracają i przesuwają.


Dlaczego tak drogo?

Porównując oferty różnych firm upewnij się, czy na pewno porównujesz "jabłka z jabłkami". Mniejsze firmy bardzo często stosują taktykę kosztów ukrytych, polegającą na tym, że do bardzo niskiej ceny początkowej...

Porównując oferty różnych firm upewnij się, czy na pewno porównujesz "jabłka z jabłkami". Mniejsze firmy bardzo często stosują taktykę kosztów ukrytych, polegającą na tym, że do bardzo niskiej ceny początkowej doliczają koszty dodatkowe za "nieprzewidziane" utrudnienia.
Stanowczo odradzamy kupowanie w firmach, których obecna siedziba mieści się w garażu lub na trzecim piętrze w bloku. Tacy specjaliści najczęściej po roku są już specjalistami w zupełnie innej branży i żadnych napraw gwarancyjnych lub pogwarancyjnych nie wykonują.

Montaż specjalisty czy własny?

Montaż produktów osłonowych nie jest bardzo skomplikowany, ale my polecamy zdecydowanie korzystanie z usług fachowców. Dlaczego? Każdy z Was wykonuje jakiś zawód, najczęściej wyuczony w ciągu kilku lub kilkunastu lat...

Montaż produktów osłonowych nie jest bardzo skomplikowany, ale my polecamy zdecydowanie korzystanie z usług fachowców. Dlaczego? Każdy z Was wykonuje jakiś zawód, najczęściej wyuczony w ciągu kilku lub kilkunastu lat nauki. Proszę sobie przypomnieć swój pierwszy dzień w pracy. Czy chciałbyś być obsługiwany przez kogoś, kto wykonuję swoją pracę pierwszy dzień? Małe szanse na poprawne wykonanie montażu potęguje dodatkowo fakt, że nigdy nie byłeś szkolony w tym kierunku i do tego brakuje Tobie profesjonalnego sprzętu. Tak więc lepiej koncentrować się na swojej pracy zawodowej a pomiary i montaże zostawić montażystom.

Osłony wewnętrzne czy zewnętrzne?

Osłony okienne mają zasadniczo spełniać dwie funkcje: chronić przed słońcem i światłem oraz dekorować.
Osłony zewnętrzne np. rolety zewnętrzne, żaluzje fasadowe, tzw. screeny, lub markizy lepiej chronią przed...

Osłony okienne mają zasadniczo spełniać dwie funkcje: chronić przed słońcem i światłem oraz dekorować.
Osłony zewnętrzne np. rolety zewnętrzne, żaluzje fasadowe, tzw. screeny, lub markizy lepiej chronią przed negatywnymi skutkami promieniowania słonecznego, ale są znacznie droższe i mniej dekoracyjne. Ich stosowanie daje wymierne korzyści ekonomiczne, które jednak rekompensują koszty początkowe dopiero po kilku latach.
Osłony wewnętrzne są znacznie tańsze, bardziej dekoracyjne, ale ich zalety funkcjonalne są bardziej ograniczone.

Jak czyścić lamele w verticalach?

W wyniku osadzania się kurzu, dymu papierosowego, pary, zanieczyszczeń zewnętrznych itp., zamontowane u Państwa żaluzje pionowe, z biegiem czasu, stracą swoje walory estetyczne.
Aby odświerzyć żaluzje pionowe...

W wyniku osadzania się kurzu, dymu papierosowego, pary, zanieczyszczeń zewnętrznych itp., zamontowane u Państwa żaluzje pionowe, z biegiem czasu, stracą swoje walory estetyczne.
Aby odświerzyć żaluzje pionowe należy:
- ostrożnie wypiąć lamele z zaczepu, odginając lekko (ok 20° - 30°) dłuższy języczek zaczepu.
? W przypadku lamel tekstylnych - przed wypięciem z zaczepów należy odpiąć dolny łańcuszek i wyjąć obciążniki. Wypięte lamele zwinąć w luźny krążek, umieścić w nylonowej siatce lub bawełnianym, niebarwiącym woreczku i prać poprzez zanurzanie w letniej wodzie z dodatkiem delikatnych środków piorących. Płukać w czystej wodzie w podobny sposób.
UWAGA: Suszyć popdpięte do szyny i obciążone obciążnikami.
? W przypadku lamel PCV - wypięte lamele rozłożyć na równej, czystej powierzchni i myć mokrą ściereczką z dodatkiem środków myjących (np. płyn do mycia naczyń). Lamele o chropowatej fakturze można myć miękką szczoteczką. Po umyciu zaleca się przetrzeć lamele szmatką zwilżoną płynem antystatycznym, co zapobiega osadzaniu się kurzu.

- W razie konieczności zdemontowania szyny, należy wypiąć ją z zaczepów sufitowych poprzez odgięcie w górę wystających końców tychże zaczepów. W celu ponownego zamontowania należy wcisnąć szynę w zaczepy sufitowe.

- Umyte lamele wpiąć w zaczepy, wsuwając je między języczki zaczepów energicznym ruchem. Dwa "kliknięcia" przy wpinaniu lamel oznaczają, że zostały wpięte prawidłowo.

Drodzy Klienci!
Jeśli ręczne czyszczenie żaluzji nastręcza Państwu zbyt wiele kłopotów lub zabiera zbyt wiele czasu, polecamy nasze usługi w zakresie PROFESJONALNEGO CZYSZCZENIA żaluzji pionowych i poziomych TECHNIKĄ ULTRADŹWIĘKOWĄ. Nasze, jedyne w Poznaniu, urządzenie gwarantuje maksymalne wyczyszczenie żaluzji oraz wszystkich jej elemetów. Na Państwa życzenie odpłatnie demontujemy i montujemy czyszczone żaluzje.